OnlinePana

आज : २०८१ साउन १० गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातापौष १७, २०७६ सुर्खेत
१०६८ पटक

सुर्खेत, १७ पुस ः कर्णाली प्रदेश सरकारले गत महिनामा नेपालमा सम्पन्न भएको दक्षिण एशियाली खेलकुद प्रतियोगितामा उस्सु खेलमा स्वर्ण पदक जित्ने सुर्खेतका दीपक हमाललाई पुरस्कृत गरेको छ ।
कर्णाली प्रदेश सरकार उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालयद्वारा बुधबार राजधानी सुर्खेतमा आयोजित ‘नेपाल भ्रमण वर्ष सन् २०२०’ को शुभारम्भ कार्यक्रममा शाहीसहित छ जना पुरस्कृत भएका हुन् । स्वर्ण पदक विजेता हमाललाई मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले रु.तीन लाखसहित प्रमाणपत्र प्रदान गर्नुभयो ।
त्यस्तै, साग खेलमा म्याराथुनमा रजत पदक जित्ने सल्यानका पुष्पा भण्डारी, महिला भलिबलमा रजत पदक प्राप्त सुर्खेतका गीता राणा र ह्याण्ड बलमा रजत पदक विजेता रुकुमपश्चिमका शारदा विकलाई जनही रु.दुई÷दुई लाख नगदसहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको छ । सोही प्रतियोगितामा पुरुष खो–खो खेलमा कास्य पदक जित्ने सुर्खेतका टेकबहादुर सार्की र बक्सिङ्मा कास्य पदक विजेता दैलखका चन्द्रकला थापालाई समेत प्रदेश सरकारले जनही रु.एक÷एक लाख नगदसहित प्रमाणपत्र प्रदान गरेको हो ।
‘यसपाली, घुमौ कर्णाली’ नारा भएको लोगोको डिजाईनर सुर्खेत निवासी गणेशप्रसाद आचार्यलाई सरकारले रु.४० हजार नगदसहित प्रमाणपत्रले पुरस्कृत गरेको छ । पर्यटनसँग सम्बन्धित छुट्टै लोगो निर्माणका गरेको खुला प्रतियोगितामा १३ जनाले भाग लिएका थिए ।
‘यसपाली, घुमौ कर्णाली’सहितको उक्त लोगो कर्णाली सरकारका मुख्यमन्त्री शाहीले बुधबारको शुभारम्भ कार्यक्रममा सार्वजनिक गर्नुभएको छ । नेपाल पाराओलम्पिक कमिटि सुर्खेतलाई रु.२० हजार नगद प्रदान गर्नुका साथै नियमितरुपमा कर्णाली प्रदेश सेवा दिएवापत बुद्ध एयरलायन्स सुर्खेतका स्टेशन प्रबन्धक नरबहादुर बस्नेतलाई पनि सम्मान गरेको छ ।
‘नेपाल भ्रमण वर्ष सन् २०२०’ को शुभारम्भ कार्यक्रममा सुर्खेतको गढीदेखि कार्यक्रमस्थल बुलबुलेसम्म प्याराग्लाईडिङमा सहयोग गर्ने ‘द बाबु एडभेन्चर्स ईन्टरनेश्नल स्कूल प्रालि’का सञ्चालक सानोबाबु सुनुवारको टोली र भ्रमण वर्षमा कर्णालीमा आउने युरोपियन मुलुकसहित छिमेकी देश भारतबाट कर्णाली पुगेका पर्यटकहरुलाई प्रदेश सरकारले सम्मान गरेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्