OnlinePana

आज : २०८१ बैशाख ११ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातासाउन १४, २०८०सुर्खेत
८२ पटक

१४ साउन २०८०, आइतबार

कर्णाली प्रदेशसभाका सदस्यहरुले विपद् प्रतिकार्यमा लाग्न प्रदेश सरकारलाई आग्रह गरेका छन् ।

कर्णाली प्रदेशसभाको दोस्रो अधिवेशनको आज बसेको २७औं बैठकको सुरुको समयमा बोल्दै नेपाली काँग्रेस प्रदेशसभा दलका नेता जीवनबहादुर शाहीले वर्षात्का कारण कर्णालीका हुम्ला, कालीकोट, रुकुमपश्चिम, जाजरकोट, मुगु, डोल्पा, सल्यान र दैलेखलगायतका जिल्लामा आएको बाढी र पहिरोले प्रभावित नागरिकको जीउधनको सुरक्षामा जोड दिन सरकारको ध्यानाकर्षण गर्नुभयो ।

उहाँले कर्णालीका सबै जिल्लामा सडकको पहुँच नभएकोले सरकारले तत्काल एमआई–७ हेलिकोप्टरको व्यवस्था गर्न आग्रह गर्नुभयो । दल नेता शाहीले चालु आव.२०८÷०८१ को बजेट कार्यान्वयनमा लैजान मातहका निकायहरुलाई जतिसक्दो छिटो अख्तियारी दिनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । विपद् जोखिमबाट प्रभावित बस्तीहरुको व्यवस्थापनका लागि सरकारले एकीकृत बस्ती विकास कार्यक्रमलाई अगाडि बढाउनुपर्ने उहाँको भनाई थियो ।

प्रदेशसभा सदस्य विनोदकुमार शाहले आजका दिनसम्म पनि कर्णालीमा एक हजार ८९ दरबन्दी रिक्त रहेको बताउँदै पदपूर्तिका लागि सरकारलाई काम थाल्न आग्रह गर्नुभयो । सदस्यद्वय जुम्कित लामा कार्की र रणसिंह परियारले हुम्लाको सर्केगाड गाउँपालिकाको प्रभावित जनजीवन सामान्य बनाउन र रिप गाउको समस्यालाई दीर्घकालीन समाधान गर्न अनुरोध गर्नुभयो ।

सदस्य कल्याणी खड्काले लोक आयोगको किताबमा समेत महिलालाई अपमान हुनेगरी लेखिएका कुराहरुमा सरकारको गम्भीर चासो जानुपर्ने र त्यसरी हिंसा गर्नेलाई कारवाहीको दायरामा ल्याउनुपर्ने माग राख्नुभयो । सदस्यहरु हिक्मत विष्ट, महेन्द्र केसी, सुरेश अधिकारी, पूर्णबहादुर खत्री, बलिमाया बुढा, टेकराज पछाईसमेले बैठकमा आफ्ना धारणा राख्नुभएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्