OnlinePana

आज : २०७९ आषाढ १३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातामाघ २५, २०७८सुर्खेत
११३ पटक

२५ माघ २०७८, मंगलबार

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) का पूर्वअध्यक्ष कमल थापाले पार्टी परित्यागको घोषणा गर्नुभएको छ ।

आज हेटौंडामा पत्रकार सम्मेलन गरी राप्रपा पूर्वअध्यक्ष थापाले पाटीबाट अलग भएको घोषणा गर्नुभएको हो । मंसिरमा सम्पन्न राप्रपाको महाधिवेशनमा अध्यक्षमा राजेन्द्र लिंदेनसँग पराजित हुनुभएका थापाले पूर्वराजा र निर्मल निवासले हस्तक्षेप गरेको आरोप लगाउँदै आउनुभएको थियो । उक्त हस्तक्षेपबारे छानबिन गरी त्यसको भत्र्सना र भविष्यमा हस्तक्षेप नहुने सुनिश्चित गर्नुपर्ने उहाँको माग थियो ।

पूर्व उपप्रधानमन्त्री समेत रहेका थापाले राखेको मागबारे छलफल गर्न अस्वीकार गरेका राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देनले शनिबार भने उहाँलाई भेटेर संवाद गर्नुभएको थियो । पूर्व अध्यक्षले उठाउँदै आएको मागबारे छलफल भइरहेको र छिट्टै निकास निस्कने समेत उनले दाबी लिङ्देनको थियो ।

स्थानीय तहको निर्वाचन घोषणा अघि नै आफ्नो माग सम्बोधन हुनुपर्ने अडानमा राखेका थापाले म‌ङ्गलबार आफ्नो पक्षका नेताहरुको भेला गरेर गृहनगर हेटौंडामा पार्टी परित्याग गरेको घोषणा गर्नुभएको थियो ।

उहाँले पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै ‘पार्टीसँग ३१ वर्ष लामो सम्बन्ध आजबाट टुट्न गएको छ, म राप्रपाबाट अलग भएको छु भन्नुभयो।’ पार्टीभित्र सैद्धान्तिक विचलन र गलत प्रवृत्ति हाबी भएको त्यसलाई सुधार गरेर जाने आफ्नो चाहनाको सुनुवाइ नभएकाले अत्यन्तै भारी मन र पीडा बोध गरेर पार्टीबाट अलग भएको जनाउनुभयो ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्