OnlinePana

आज : २०७८ माघ ३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातामंसिर १५, २०७८सुर्खेत
७६ पटक

कर्णाली प्रदेशका नवनियुक्त आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री विन्दमान विष्टले पद तथा गोपनियताको सपथ ग्रहण गर्नुभएको छ ।

कर्णाली प्रदेश प्रमुख तिलक परियारले नवनियुक्त योजनामन्त्री विष्टलाई मंगलबार पद तथा गोपनियताको सपथ ग्रहण गराउनुभयो । विष्टलाई कर्णाली प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री जीवनबहादुर शाहीले मंगलबार नियुक्त गर्नुभएको थियो । मुख्यमन्त्री शाहीले आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री विष्टलाई नियुक्त गरेपछि प्रदेश सरकारको मन्त्रिपरिषद् तीन सदस्यीय बनेको छ ।

मन्त्री विष्टले मंगलबार राति ८ः३० बजे पदबहाली गर्नुभएको थियो । सत्ता गठबन्धन दल नेपाली काँग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र र नेकपा (एकीकृत समाजवादी) पार्टीको संयुक्त बैठकले विष्टलाई मन्त्रीमा सिफारिस गरेको थियो । उहाँ नेकपा (माओवादी केन्द्र) प्रदेशसभा दलको सदस्य हुनुहुन्छ ।

मन्त्री विष्ट जसले जेल ब्रेक गरे 

युवा माझ निकै लोकप्रिय मानिदै आएका विष्ट माओवादी केन्द्रभित्र एक असल व्यक्तित्व र सालिन छवि भएका नेताका रूपमा पनि चिनिनुहुन्छ । माओवादीले सुरु गरेको जनयुद्धमा विद्यार्थी कालदेखि नै समाहित हुनुभएका विष्ट वि.सं २०३६ सालमा कालिकोटमा जन्मिनुभएको हो। तथापि पछिल्लो समय उहाँको स्थायी ठेगाना बराहताल गाउँपालिका १ सुर्खेत हो ।

मानविकी तथा राजनीतिक शास्त्रमा उहाँले स्नातक उपाधि प्राप्त गर्नुभएको छ । मन्त्री विष्टले विसं. २०७४ सालको निर्वाचनमा सुर्खेत प्रदेशसभा २ (ख) बाट प्रत्यक्षतर्फ प्रदेशसभा सदस्यमा जित्नुभएको थियो । २०५१ सालदेखि माओवादी केन्द्रमा संलग्न विष्ट ०५६ सालमा भूमिगत हुनुभएको थियो। विसं.२०५६ देखि ०५८ माघ १ सम्म जेल जीवन बिताउनुभयो। सुर्खेत जेलमा रहँदा विसं.२०५८ जेल नै ब्रेक गरेपछि उहाँलाई जेल बै्रकर कमाण्डरका रुपमा पनि चिनिन्छ।

अखिल क्रान्तिकारीको महासचिव समेत भईसक्नुभएका विष्ट पार्टीको पोलिटब्युरो सदस्य समेत हुन् । चीन, भारत, फिलिपिन्स र दक्षिण कोरियालगायतका देशहरुको समेत उहाँले भ्रमण गरेको अनुभव छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्