OnlinePana

आज : २०७९ जेठ ९ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातासाउन २०, २०७८सुर्खेत
२३२ पटक

२० साउन २०७८, बुधबार

मध्यपश्चिमाञ्चल विश्वविद्यालयमा अध्ययनरत संयुक्त विद्यार्थी संगठनले आजदेखि रिले अनशन शुरु गरेका छन् । संयुक्त विद्यार्थी संगठनले राख्दै आएका १८ बुँदे मागको पुरा गर्न विश्वविद्यालयले बेवास्ता गरेको भन्दै अनिश्चितकालका लागि रिले अनशन शुरु गरेका हुन् । विद्यार्थीहरुले आफुहरुले राखेको माग सम्बोधन गर्न विश्वविद्यालयस्तरबाट कुनै चासो नदेखिएको भन्दै चरणबद्ध आन्दोलन आन्दोलन गरिएको जनाएका छन् ।

विद्यार्थीहरुद्धारा सञ्चालित आन्दोलनमा प्राध्यापकहरुको पनि समर्थन र सहभागिता रहेको छ । विशेषगरी उपकुलपतिको कार्यशैलीप्रति विद्यार्थी र प्राध्यापकहरूले असन्तुष्ट जनाइरहेका छन् । आन्दोलनका कारण विश्वविद्यालयका सम्पूर्ण परीक्षाहरु सञ्चालन हुन् सकिरहेका छैनन् भने पठन–पाठनमा अवरोध सिर्जना भइरहेको छ ।

विद्यार्थीले अनलाइन परीक्षाको माग गरेका छन् तर विश्वविद्यालय भने कुनै हालतमा अनलाइनको माध्यामबाट परीक्षा सञ्चालन नगर्ने अडान गर्दै आएका छ । विद्यार्थी नेतृ तिर्सना हमालले विश्वविद्यालयले विद्यार्थीका माग सम्बोधन नगरेसम्म आन्दोलन जारी रहने जानकारी दिनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘यदि अनलाइन परीक्षा गर्न नसकिने हो भने हाम्रा अन्य १७ वटा माग पुरा गर्छौँ भनेर विज्ञप्ति नै निकाल्नुपर्यो । अनि मात्र आन्दोलन रोकिन्छ ।’ विश्वविद्यालय प्रशासनले भने विद्यार्थी संगठनहरुसँग वार्ता भइरहेको जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्