Skip Add

OnlinePana

कोरपाटी संवाददातामाघ १२, २०७७सुर्खेत
५० पटक

 

१२ माघ २०७७, सोमबार

गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादलले सर्वोच्च अदालतले संसद विघटनको मुद्दामा नेपाल सरकारकै पक्षमा निर्णय गर्ने बताउनुभएको छ ।

आज प्रधानमन्त्री ओली समुहले कालीकोटको सदरमुकाम मान्म खाँडाचक्रमा आयोजना गरेको आमसभालाई सम्बोधन गर्न आईपुग्नुभएका गृहमन्त्री थापाले अदालतले संसद विघटनको पक्षमा निर्णय गर्ने बताउनुभएको हो । संसद विघटन भएर मुलुक निर्वाचनको माहोलमा गईसकेकोले अब देशका १६५ वटा निर्वाचन क्षेत्रहरुलाई आन्दोलनका केन्द्र बनाएर अघि बढ्न कार्यकर्ताहरुलाई उहाँले निर्देशन दिनुभयो ।

निर्वाचन कार्यालय हिजो नेकपाको विकल्प नहुने भनिसकेकोले प्रधानमन्त्री ओली नै त्यसको आधिकारिक अध्यक्ष र चुनाव चिन्ह पनि आफ्नै हुने जिकिर गर्नुभएका उहाँले करोडौं जनताको बीचमा एकता गणतन्त्र, संघीयता र धर्मनिरपेक्षता, भौगोलिक अखण्डता र सार्वभौमिकताको सन्देश लिएर चुनाव जाने बताउनुभयो ।

अवसरवादीहरुलाई जसरी भएपनि पाखा लगाएर छाड्ने र नाङ्गेझार पार्ने चेतावनी पनि गृहमन्त्री थापाले दिनुभयो । “मध्यावधि निर्वाचन ठूलो आन्दोलन र संघर्ष हो,” उहाँले भन्नुभयो, “यो यसलाई सम्पन्न गरेर मात्र मुलुकमा विकास र समृद्धि ल्याउन सकिन्छ ।”

त्यसको साथै उहाँले परिवर्तन, समृद्धि र देशको राष्ट्रिय स्वाधिनताको पक्षमा सबैलाई लाग्न उहाँले गर्नुभयो । कालीकोटका जनताले विगतको परिवर्तनमा पनि ठूलो भूमिका खेलेको स्मरण गर्दै उहाँले आगामी हुने चुनावमा पनि विजय हाँसिल गरेर जनताका अपेक्षित सपना पुरा विश्वास दिलाउनुभयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्