OnlinePana

आज : २०८१ जेठ १५ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातासाउन ३१, २०७८काठमाडौं
६३६ पटक

२०७८ साउन ३१

कर्णाली प्रदेश सरकारका सामाजिक विकासमन्त्री यज्ञबहादुर बुढाक्षेत्रीले प्रदेश संग्राहलयले कर्णालीको झल्को दिनुपर्ने बताउनुभएको छ ।

आज कर्णाली प्रदेश सग्राहलय सुर्खेतको अवलोकन तथा अनुगमन गर्न जानुभएको मन्त्री बुढाक्षेत्रीले कर्णाली भाषा, साहित्य, कला, संस्कृति र सभ्यताको केन्द्र भएकोले यहाँ संग्रह गरिएका सामग्रीहरुले कर्णालीको प्रतिबिम्ब झल्काउनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । उहाँले संग्राहलयलाई कर्णालीको भाषा, संस्कृति, रहनसहनलगायत परम्पराको अध्ययन तथा अनुसन्धान केन्द्रका रुपमा विकास गर्ने गरी दीर्घकालीन योजना बनाएर अघि बढ्न कर्मचारीहरुलाई निर्देशन दिनुभयो ।

“कर्णाली प्रदेश साँस्कृतिक, धार्मिक रहनसहन र पुरातात्विक महत्वको केन्द्र हो,” मन्त्री बुढाक्षेत्रीले भन्नुभयो, “त्यसको प्रतिबिम्ब प्रदेश संग्राहलयमा झल्किनुपर्छ ।” कर्णालीमा आउने आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकहरुलाई प्रदेशको बारेमा जान्न र बुझाउन संग्राहलयको महत्वपूर्ण भूमिका हुने भन्दै उहाँले त्यही अनुसारको पूर्वाधार निर्माण, अध्ययन तथा अवलोकन सामग्री संग्रह गर्न निर्देशन दिनुभयो ।

संग्राहलयमार्फत कर्णालीका १० वटै जिल्लाका पर्यटकीय, सांस्कृतिक, धार्मिक एवम् पुरातात्विक महत्व बोकेका क्षेत्रहरुको बारेमा जानकारी दिन आवश्यक बताउनुभएका मन्त्री बुढाक्षेत्रीले चालु आव.भित्र यहाँका पर्यटकीय, धार्मिक, साँस्कृतिक र पुरातात्विक क्षेत्रको भिडियो डकुमेन्टी तयार गरेर संग्राहलयमा आउने पर्यटकहरुलाई देखाउने वातावरण बनाउन निर्देशन दिनुभयो ।

प्रदेश संग्राहलयका प्रमुख डबलप्रसाद शर्माले कार्यालयले गरिरहेका कामहरु र भावी योजनाका बारेमा जनाउँदै पुस्तकालय भवन नबन्दा संग्राहलयमा आउने पर्यटकहरुलाई कर्णालीको संस्कृति र पहिचानका विषयमा बुझाउन समस्या भइरहेको बताउनुभयो । यो वर्ष भने अपेक्षाकृत काम हुने प्रमुख शर्माको भनाई थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्