OnlinePana

आज : २०८० जेठ १६ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददातासाउन ११, २०७८सुर्खेत
८१८ पटक

११ साउन २०७८ सोमबार

जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जुवाखालबाट रु.दुई लाखसहित आठ जनालाई पक्राउ गरेको छ । एक होटल सञ्चालक र सात जुवाडेलाई प्रहरीले हिँजो बेलुकी ५ः३० बजे पक्राउ गरेको हो ।

वीरेन्द्रनगर नगरपालिकां ४ सुर्खेतको जुम्ला रोडस्थित सकुन्तला न्यौपानेले सञ्चालन गरेको सुर्खेती स्टाप होटलमा जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा चामुण्डा बिन्द्रासैनी नगरपालिका २ दैलेख स्थायी घर भई हाल वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ३ सुर्खेत तातोपानीका ३० वर्षीय किरण बिष्ट, सोही नगरपालिका ७ निवासी हाल वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ६ सुर्खेत रातोपुल नजिक बस्ने २२ वर्षीय बखत शाही, डुङ्गेश्वर गाउँपालिकां. ४ स्थायी घर भई हाल वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ४ खोर्केलाईन बस्ने ३० वर्षीय लोकबहादुर बुढा पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका सूचना अधिकारी एवं प्रहरी नायब उपरीक्षक रामप्रसाद घर्तीले जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै, गुराँस गाउँपालिका १ स्थायी घर भई वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ४ सुर्खेत भैरवस्थान बस्नेु ३० वर्षीय पदम सलामी मगर, सुर्खेत चिङगाड गाउँपालिका घर भई वीरेन्द्रनगर ४ भैरवस्थान बस्ने ४० वर्षीय बलबहादुर बाह्रघरे, वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ४ खोर्केलाई बस्ने गुराँस गाँउपालिकां ६ दैलेख निवासी २८ वर्षीय यामबहादुर रोकाय र तुर्माखाँद गाँउपालिका ३ अछाम स्थायी घर भई हाल सुर्खेत वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ३ बस्ने ३५ वर्षीय जीवन शाहीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको प्रहरी नायब उपरीक्षक घर्तीले बताउनुभयो ।

होटलमा पैसाको हारजीत हुने गरी जुवातास खेलिरहेको अवस्थामा उनीहरुसहित जुवाखालवाटै दुई लाख १४ हजार ९७० नगद र दस्तखत गरिएका बिभिन्न बैंकका ११ थान चेक पनि बरामद गरिएको उहाँले जनाउनुभयो । त्यसैगरी, प्रभू बैंकको रु.चार लाख लेखिएको दस्तखतसमेत भएको एक थान चेक, एन.एम.बि. बैंकको उनान्पचास हजार रकम उल्लेख गरी दस्तखत गरिएको एक थान चेकका साथै जुवा खेल्न प्रयोग गरिएको एक गड्डी तास र तास खेल्न बिच्छाईएको एक थान लिउ पनि रीतपपूर्वक बरामद गरिएको उहाँले बताउनुभयो ।

जुवाडेसहित होटल संञ्चालक डुङगेश्वर गाँउपालिका ५ स्थायी घर भई वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ४ सुर्खेत भैरवस्थान बस्ने २६ वर्षीय शकुन्तला न्यौपाने समेतलाई नियन्त्रणमा लिएर अनुसन्धान भईरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जनाएको छ ।

छ फरार प्रतिवादी पक्राउ

जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले सामाजिक अपराधमा संलग्न व्यक्तिहरुलाई धमाधम पक्राउ गर्न थालेको छ । तीन दिन अघि छ जना फरार प्रतिवादीलाई पक्राउ गरेको प्रहरी फेरी सोमबार पुनः छ प्रतिवादी पक्राउ गरेको गरेको छ ।

अदालतको फैसला कार्यान्वयनका लागि प्रहरी थालेको विशेष अभियानअन्तरगत फरार प्रतिवादीहरु श्रृङ्खलावद्ध तवरले पक्राउ परिरहेका छन् । प्रहरीले यस अभियानलाई तीव्र बनाएर अदालतको फैसला कार्यान्वयनमा सहयोग पुर्याएको छ । त्यही क्रममा हिंजो मात्र छ जना फरार प्रतिवादी पक्राउ गरेको हो ।

पक्राउ पर्नेमा ठगी मुद्दाको कसुरमा छ महिना कैद, छ हजार जरिवाना सुनाईएका वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ५ सुर्खेतका ५५ वर्षीय पूर्णबहादुर सार्की र दाङ्ग तुलसीपुर उपमहानगरपालिका ७ घर भई हाल वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ११ सुर्खेतमा बस्दै आएका ५३ वर्षीय दामे दमाई रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतका सूचना अधिकारी एवं प्रहरी नायब उपरीक्षक रामप्रसाद घर्तीले जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै, लिखत बेईज्जती मुद्दामा रु.तीन हजार जरिवाना तोकिएका वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ३ सुर्खेतका ४५ वर्षीय जैसरा बोहोरा, जालसाँजी मुद्दामा रु.एक÷एक सय जरिवाना तोकिएका वीरेन्द्रनगर नगरपालिका १० का २७ वर्षीय कुमार गुरुङ, २६ वर्षीय सुमन गुरुङ र ५५ वर्षीय विष्णुमाया गुरुङलाई विशेष सूचनाका आधारमा पक्राउ गरिएको प्रहरी नायब उपरीक्षक घर्तीले बताउनुभयो ।

उहाँका अनुसार पक्राउ परेका छ प्रतिवादीहरुलाई सुर्खेत जिल्ला अदालतमा उपस्थित गराईएको छ । त्यसैगरी, लागुऔषध ब्राउन सुगरसहित प्रहरीले आज बिहान दुई जनालाई पक्राउ गरेको छ ।

वीरेन्द्रनगर नगरपालिका ५ सुर्खेत गणेशचोक निवासी २५ वर्षीय सन्दिप बिक. र ३० वर्षीय खडानन्द पौडेल पक्राउ परेका हुन । उनीहरुलाई ७७० मिलिग्राम लागुऔषध ब्राउन सुगरसहित पक्राउ गरी अनुसन्धान अगाडि बढाईएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्