OnlinePana

आज : २०८१ आषाढ १३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददाताआषाढ २९, २०७८काठमाडौं
३६४ पटक

२९ असार २०७८, मंगलबार

नेपाली काँग्रेसका सभापति सभापति शेरबहादुर देउवा प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आज देउवालाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गर्नुभएको हो।

देउवा संविधानको धारा ७६ को उपधारा ५ बमोजिम प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएको हो। राष्ट्रपतिका प्रमुख स्वकीय सचिव भेषराज अधिकारीले देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेको पुष्टि गर्दै साँझ ६ःं०० बजे शपथ ग्रहण कार्यक्रम तय भएको जानकारी दिनुभयो ।

राष्ट्रपति भण्डारीद्धारा जारी विज्ञप्तिमा भने देउवालाई नेपालको संविधानको कुन धारा अनुसार नियुक्त गरिएको हो भन्ने कुरा उल्लेख गरिएको छैन ।देउवाको नेपालको ईतिहासमा हालसम्म गरी पाँच पटक प्रधानमन्त्री हुनुभएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्