OnlinePana

आज : २०८० मंसिर १४ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटीजेठ २७, २०७८जुम्ला
६६७ पटक

उच्च अदालत सुर्खेत जुम्ला इजलासले कोरोना कहरमा झुक्याएर आदेश दिएको भन्दै पीडित पक्षले आक्रोश व्यक्त गरेका छन ।
कोभिड संक्रमणका कारण कोरोना संग सम्बन्धित केस बाहेक अन्य केस हेर्न नमिल्ने भएपनि जुम्ला इजलासले नियम विपरित आदेश दिएको भन्दै उनीहरुले आक्रोश पोखेका हुन । आफुखुसि उच्च अदालत जुम्लाले कारवाही अगाडी बढाएको भन्दै पीडित पक्षले विज्ञप्ति निकालेर आक्रोश पोखेका हुन ।

यहि जेष्ठ २५ गते उच्च अदालत जुम्ला ईजलासमा विचाराधिन रहेको राधाकृष्ण बुडथापाको कर्तव्य ज्यान सम्बन्धि मुद्वा (पुनरावेदन) लाई कारवाही अगाडी बढाउन पेसी राखिएको थियो । कोभिड कहरमा पेसी नराखौ, स्थगित गरौ भनेर निवेदन दिइएको थियो । मृतकका बुवा जाहेरवाला रामकृष्ण वुडथापाका अनुसार स्थगितको निवेदन दिई स्थगित गर्न सहमति जनाएपनि अदालत बाहिर आईसके पछि त्यो मुद्वाको कारवाही अगाडी बढाइयो । यो हाम्रो लागि स्वीकार्य छैन ।’ मैले अर्को दिन मात्र थाहा पाए । यो अदालतको छलकपट हो । त्यसप्रति हाम्रो आपत्ती छ । उहाँले थप्नुभयो, ‘कोभिड संक्रमणका कारण अगाडि बढाउन नमिल्ने थियो ।

उता उच्च अदालत सुर्खेत जुम्ला इजलासका रजिष्ट्रार सुरेशराज खनाल घटनाका विषयमा बादी पक्षले निवेदन वकालत गर्ने सरकारी वकिलमार्फत निवेदन दिनुपर्ने भनाई छ । उहाँले टेलिफोनमा जाहेरवाला स्वयंले पेसी हटाउन नपाउने दवाउनुभयो । यसमा प्रक्रियागत रुपमा अगाडि बढ्को दावी भएको छ । अहिले त्यस्ता प्रकारका मुद्धा नगर्ने भन्ने बिषयमा के हो भन्ने बिषयमा, हाईन त्यो नभएको भन्दै उहाँको दावी छ ।

यता प्रतिवादी खड्कजित रोकायाले आफुले सिआईविको प्रतिवेदनलाई आधार मानेर आदेश गरिपाउ भन्ने निवेदन गरिएको बताउनुभयो । सोही अनुसार अदालतले आफ्नो काम कारवाही अगाडि बढायो होला उहाँले भन्नुभयो ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्