Skip Add

OnlinePana

कोरपाटी संवाददाताआश्विन २०, २०७७जुम्ला,
५७१ पटक

२० असाेज २०७७ मगलबार

प्रसिद्ध चन्दननाथ मन्दिरबाट चार वर्ष पहिले चोरी भएका मूर्ति मध्य थप दुई मुर्ति भेटिएका छ । २०७३ साल मंसिर ११ गते मन्दिरबाट चोरी भएका दर्जनौ बहुमूल्य मुर्ति मध्य सोमबार प्रहरीले विष्णु र भगवती सरस्वतीको मुर्ति भेटाएको जानकारी गरेको छ ।

प्रहरी नायब उपरीक्षक माधवप्रसाद काफ्लेका अनुसार विशेष सूचनाका आधारमा कर्णाली प्रदेश प्रहरी कार्यालयबाट खटिएको टोली र जुम्लाबाट खटिएको संयुक्त प्रहरी टोलीले सोमबार विहान १०ः १५ बजे चन्दननाथ नगरपालिका १० बोहोरा गाउँस्थित रहेको  सुशील विष्टको खेतको आलीको सुकेको घाँसको थुप्रोमा दोसल्लामा बेरिएको अवस्थामा भेटिएको छ ।

उहाँका अनुसार दुई थान मूर्तिसंगै उक्त घटनामा ३ जना श‌कास्पद व्यक्तिलाई समेत पक्राउ गरिएको छ । पक्राउ पर्नेमा चन्दननाथ नगरपालिका १० निवासी वर्ष ३२ का सुशील विष्ट, तातोपानी गाउँपालिका ८ घर भई हाल चन्दननाथ नगरपालिका १० मा बस्ने वर्ष २८ का जयलाल थापा र चन्दननाथ नगरपालिका १० कै वर्ष २३ का सुदिप रावललाई पक्राउ गरिएको छ ।

चार वर्ष पहिले चोरी भएका दर्जनौ मूर्ति मध्य हालसम्म विभिन्न ठाउँमा गरी करिब २० वटा मुर्ति भेटिएको प्रहरीको अनुमान छ । जम्मा कति मूर्ति चोरी भएका हुन, कति भेटिए भन्ने एकिन जानकारी भने पछि गराउने प्रहरीको भनाई छ ।

सोमबार मूर्ति सार्वजानिकका लागि आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी भूपेन्द्र थापाले चन्दननाथका बहुमूल्य ऐतिहासिक मूर्ति  चोरीमा संग्लन सबैलाई कानुनी दायरामा ल्याउन प्रहरी हरप्रयास गरिरहेको बताउनुभयो । साथै प्रजिअ थापाले हिरासतमा रहेका सबैलाई मानव अधिकार हनन हुने खालका कुनैपनि गतिविधि नगर्न सुझाब दिनुभएको थियो ।

यस अघि प्रमुख जिल्ला अधिकारी दुर्गा बञ्जाडे र प्रहरी नायब उपरीक्षक लालबहादुर धामीको समयमा चन्दननाथको मुख्य मूर्ति समेत पत्ता लागिसकेको छ । २०७६ माघ ६ गते १८ किलोको चादीको मुर्ति प्रहरीले दाँनसाघु नजिकैको खेतमा बेबारिसे अवस्थामा फालिएको भेटेपछि स्थानीयले बाजागाजा सहित स्वागत गरि चन्दननाथ मन्दिरमा पुनस्थापन गरिएको थियो ।

फरार प्रतिवादीबाट ४३ लाख असुली : 

अदालतबाट दोषी ठहर भई फरार रहेका २४ जनालाई अदालतले फैसला गरेर फरार प्रतिवादीबाट रु ४३ लाख एक हजार ७ सय नब्बे रुपैया जरिवाना असुली गरिएको समेत जानकारी गरिएको छ ।

यसैगरी अन्य २३ जना अरु अभियूक्तहरु पक्राउ गरी अदालत पुगिसकेका प्रहरी नायब उपरीक्षक काफ्लेले जानकारी दिनुभयो । बाँकी मूर्ति आशंकित व्यक्ति पक्राउ तथा फरार अभियुक्त पत्ता लगाई बिगोसहित जरिमाना असुली गर्नु  ठूलो उपलब्धि भएको प्रहरीले ठानेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्