OnlinePana

आज : २०८० आश्विन १४ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter

स्वास्थ्य कमजोर भएपछि डा. गोविन्द केसीलाई अस्पताल सारियो

केसीको जीवनरक्षाका लागि अस्पताल सारिएको हो

नेत्र शाही आश्विन ४, २०७७जुम्ला,
५१७ पटक

असोज ४ गते । कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान शिक्षण अस्पताल जुम्लामा एम विविएस सहितका चिकित्सा क्षेत्रका माग सहित सात दिन देखी अनसनरत रहेका डाक्टर गोविन्द केसीलाई स्वास्थ्य अवस्था कमजोर भएपछि अस्पताल सारिएको छ ।

डा. केसीको स्वास्थ्य अवस्था कमजोर हुदै गएपछि कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान शिक्षण अस्पतालमा सारिएको हो । असोज ३ गते राती साढे १ बजे अनसनस्थल चन्दननाथ नगरपालिका वडा नम्बर ६ स्थित रानीचौर बाबिरा मन्दिर धर्मशालाबाट अस्पताल पुरयाईएको हो ।

स्वास्थ्यकर्मीको टोलीले २४ घण्टा निगरानी हुने स्थानमा पुरयाईनुपर्ने प्रतिवेदन पछि प्रहरीले अस्पताल पुरयाएको स्थानीयले जनाएका छन् । सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी तथा सूचना अधिकारी ओमप्रकाश देवकोटाका अनुसार चिकित्कको प्रतिवेदन अनुसार केसीको जीवनरक्षाका लागि अस्पताल लिईएको जानकारी दिनुभयो ।

स्वास्थ्य जाँच गर्न मानेनन्  :
केसीलाई आईसियूमा भर्ना गरिएपनि कुनै पनि उपचार गर्न नमानेका उपचारमा खटिएका डाक्टर प्रविण गिरीले जानकारी दिनुभयो । डाक्टर केसीको मुटुको चाल बढेको, श्वास प्रश्वासमा समस्या बढ्दै गएपनि स्लाईन, अक्सिन लिन नमानेको बताईएको छ । यसका साथै मांसपेशी वाउडिने, छाति दुख्ने चक्कर लाग्ने। पिसावको मात्रामा कमि सहितका स्वास्थ्य समस्या भएको चिकित्सकको स्वास्थ्य प्रतिवेदनमा उल्लेख छ ।
प्रहरीले अस्पताल ल्याएपछि आफुलाई माग पुरा नगरी अपहरण शैलीमा अस्पताल ल्याईएको डाक्टर केसीले प्रतिक्रिया दिनुभएको छ । चिकित्सा क्षेत्रका विभिन्न मागहरु सहित १९ औ सत्याग्रह शुरु गरेका केसीको स्वास्थ्य अवस्था पहिले भन्दा यस पटकको अनसनमा कमजोर स्वास्थ्य भएको जनाएका छन् । यसैगरी केसीको माग सहित जीवन रक्षा गर्न भन्दै समर्थकहरु समेत बढेका छन् । राजनैतिकदलहरु, नागरिक समाज यूवाहरुले विभिन्न दवावमुलक कार्यक्रम गर्दै आएका हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्