OnlinePana

आज : २०८१ साउन ३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
दाना शाहीआषाढ १९, २०७७सुर्खेत
६६० पटक

 १९ असार २०७७, शुक्रबार

कर्णालीमा कोरोना संक्रमित हुनेको भन्दा निको भएर घर जानेको संख्यामा वृद्धि भएको छ । आज मात्रै ५१ संक्रमितले यस प्रदेशमा कोरोना संक्रमण जितेर घर फर्केका छन् ।

दुई महिलासहित ५१ जनाले कोरोना जितेर घर फर्केका हुन् । निको हुनेहरुमा दुल्लु अस्पताल दैलेखका ३१, प्रदेश अस्पतालका १२, सालकोट आइसोलेसन सेन्टरबाट छ र ठाँटीकाँध आइसोलेसन सेन्टर दैलेखका दुई जना रहेको कर्णाली प्रदेश सरकार सामाजिक विकास मन्त्रलाय स्वास्थ्य सेवा महाशाखाका प्रमुख डा.लक्ष्मीनारायण तिवारीले जानकारी दिनुभयो ।

“५१ जनाले कोरोना जितेसँगै कर्णालीका निको भएर घर फर्कनेको संख्या एक हजार १७८ पुगेको छ,” महाशाखा प्रमुख डा.तिवारीले भन्नुभयो, “यसले बाँकी रहेका ३०५ संक्रमितहरुलाई कोरोना जित्ने उर्जा बढेको छ ।” कर्णालीका संक्रमितहरुमा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखिएपनि अहिलेसम्म लक्षण नदेखिएको उहाँले बताउनुभयो ।

शुक्रबार नै दैलेख अस्पतालमा गरिएको आरटी पिसिआर परीक्षणमा नारायण नगरपालिकाका आठ र डुंगेश्वर गाउँपालिका एक व्यक्तिमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । यससँगै कर्णालीमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या एक हजार ४८३ पुगेको छ । त्यसमध्ये १०५ जना स्थानीय भने बाँकी सबै भारतबाट आएर क्वारेन्टिनमा बसेका व्यक्तिमा संक्रमण देखिएको बताईएको छ ।

महाशाखाका स्वास्थ्य शिक्षा अधिकृत नवराज कँडेलका अनुसार स्थानीय संक्रमितमा स्वास्थ्यकर्मी, क्वारेन्टिन र आइसोलेसनमा खटिएका सुरक्षाकर्मी र जनप्रतिनिधि रहेका छन् । अधिकृत कँडेलले भन्नुभयो “२३ जना स्वास्थ्यकर्मी, ५३ जना सुरक्षाकर्मी, तीनजना जनप्रतिनिधि र अन्य १५ जना स्थानीयमा कोरोना संक्रमण देखिएको छ, ती मध्ये धेरैजसो निको भएर फेरी काममा फर्किसकेका छन् ।” कोरोना संक्रमणका कारण कर्णालीमा हालसम्म छ जनाको मृत्यु भएको महाशाखाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्