OnlinePana

आज : २०७९ माघ १३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter

जुम्लाको गाउँबाट शुरु भयो नेकपाको एकता

पातरासी गाउँपालिकामा ७५ सदस्यीय कमिटि गठन

नेत्र शाही पौष २०, २०७५जुम्ला,
३७५ पटक

खलङ्गा पौष । नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (नेकपा) को एकता प्रक्रिया यहाँको पातारासी गाउँपालिकाबाट शुरु भएको छ ।
यहाँको पातारासी गाउँपालिकामा पूर्व एमाले र पूर्व माओेवादीकोे एकता भई नयाँ गाउँपालिका स्तरीय कमिटि गठन भएको हो । यसैगरी पातारासी गाउँपालिकामा पूर्व माओवादीका हरिबहादुर बुढाको संयोजकत्वमा ७५ सदस्यीय गाउँपालिका स्तरीय समिति गठन गरिएको नेकपा प्रदेस सदस्य पूर्णप्रसाद धितालले जानकारी दिनुभयो ।
उहाँका अनुसार भेलाले पूर्व एमामालेका भद्रविर बुढा रहनुभएको हो । यसैगरी पूर्व एमाले ५० र पूर्व माओवादी ५० प्रतिशतको आधारमा गाउँपालिका स्तरीय पार्टी एकता भएको धितालले जानकारी दिनुभयो । यसैगरी तातोपानी गाउँपालिका वडा नं ७ र ८ मा समेत सहमतिको आधारमा वडा समिति गठन भएको धितालले बताउनुभयो ।
नेकपाका प्रदेस कमिटि सदस्यहरु पूर्ण प्रसाद धिताल, गोमा कुँवर, विरबहादुर कुँवर र धिरेन्द्रराज गिरीको उपस्थितिमा पातारासी गाउँपालिकामा भएको एकतामा पूर्व दुवै पार्टीका कार्यकर्ताहरुले आधा आधा संगठनमा सहने कार्यकर्ताका नाम दिएर सहमति अनुसार एकताको आरम्भ गरेका हुन् । पातारासी गाउँपालिकाको एकताको कमिटि सँगै कर्णाली प्रदेसमा सवैभन्दा पहिला एकता हुने गाउँपालिका भएको छ । यसका साथै पातारासी गाउँपालिकामा नेकपाको पार्टी कार्यालय समेत स्थापना भएको छ । गाउँपालिका कमिटिलाई सहमतिमा हुने वडापालिकाका समितिहरु समेत गठन गर्न तथा सदस्यता अपडेट गर्न जिम्मेवारी दिईएको छ ।
गत मंसिर २२ गते सुर्खेतमा सम्पन्न भएको प्रदेश कमिटिको वैठकले ३ वटा एजेण्डामा जिम्मेवारी दिएर प्रदेस समितिलाई आ आफ्नो जिल्ला जिल्लामा पठाएको नेता धितालले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार पहिलो सरकार र पार्टी विच सुमधुर सम्वनध कायम गर्ने, दोस्रो सरकारका गतिविधि जनतामा लैजाने र तेस्रो सहमति हुने गाउँपालिका र वडापालिकामा गाउँपालिका स्तरीय कमिटि गठन गर्ने निर्देशन थियो । सो अनुुसार जुम्लाका प्रदेस सदस्यहरुलाई ४ ईलाकामा बाडेर जनजसभा साथै पार्टी एकताको प्रक्रिया शुरु भएको हो । पहिलो चरणमा पार्टीले जनसभाहरु सम्पन्न गरेको छ । प्रदेस कमिटि अध्यक्ष गोरखबहादुर बोगटिको उपस्थितिमा जुम्ला सदरमुकाम र सिंजामा क्षेत्रगत जनसभा र गाउँपालिका स्तरमा समेत कार्यक्रम सम्पन्न समेत भएका हुन । अव दोस्रो चरणमा पार्टी एकता प्रयास भईरहेको छ । सहमति हुने गाउँपालिकामा गाउँपालिकामा एकता धमाधम हुुने नेताहरुले बताएका छन् । अहिले प्रदेस समिति गठन भएपछि जिल्लामा नेकपाको चहल पहल निकै बढेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्