OnlinePana

आज : २०८१ आषाढ ३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
दाना शाही कार्तिक २६, २०७७ सुर्खेत
३४३ पटक

२६ कार्तिक २०७७, बुधबार

कर्णाली प्रदेशमा ९० हजार नागरिकको आरटी पीसीआर परीक्षण गरिएको छ । पीसीआर परीक्षण गरिएका व्यक्तिहरु मध्य आज ३६ जना संक्रमित थपिएसँगै छ हजार ३०४ जनामा संक्रमण देखिएको छ ।

त्यस्तै, पछिल्लो २४ घण्टामा पाँच जना कोरोना संक्रमणमुक्त भएसँगै हालसम्म हालसम्म कर्णालीमा पाँच हजार ६०६ जना निको भएर घर फर्केका छन् । आरटी पीसीआर परीक्षण गरिएका मध्य सात प्रतिशतमा कोरोना संक्रमण देखिएको र त्यसमा ८९ प्रतिशत निको भई घर फिर्ता भएको कर्णाली प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य सेवा महाशाखाका प्रमुख बरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक वृषबहादुर शाहीले जानकारी दिनुभयो ।

“पीसीआर परीक्षण सबैभन्दा बढी कर्णाली प्रदेश अस्पताल सुर्खेत ४६ हजार ३१६ गरेको छ,” उहाँले भन्नुभयो, “कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान जुम्लाले २७ हजार ३१८ र बाँकी दैलेख, रुकुमपश्चिम चौरजहारी अस्पताल, राप्ती, भेरी, नेपालगञ्ज मेडिकल, अछाम र राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालामा पीसीआर परीक्षण गरिएको थियो ।”

बरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक शाहीले अगाडि भन्नुभयो, “भदौ अघि संक्रमण मात्र देखिने बिरामीहरुमा पछिल्लो समयमा लक्षणसहित संक्रमण देखिन थालेको छ । साउनसम्म कोरोना संक्रमणबाट छ जनाको मृत्यु भएकोमा त्यस यता १० व्यक्तिले ज्यान गुमाउनुपरेको छ ।” कुल परीक्षणमध्य ८२ हजार ४३२ जनाको कोरोना रिपोर्ट नेगेटिभ आएको जनाईएको छ ।

उहाँका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोना पुष्टि भएका ३६ व्यक्ति मध्य २६ जना सुर्खेत, दैलेख र जुम्ला, चार÷चार, कालीकोट र रुकुमपश्चिम एक÷एक र अन्य प्रदेशका १६ छन् । प्रदेश अस्पताल÷पशुपंन्छी रोग अन्वेषण प्रयोगशाला सुर्खेतमा ४६ र दैलेख अस्पतालमा गरिएको परीक्षणमा एक जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको प्रमुख शाहीको भनाई छ ।

जिल्लागत आधारमा हालसम्म कोरोना संक्रमित व्यक्तिहरुमा सुर्खेतका दुई हजार ७३८, दैलेखका एक हजार ५५६, सल्यानका ५३३, जुम्लाका ३४६, कालिकोटका ३०८, रुकुमपश्चिमका १९१, जाजरकोटका ११३, हुम्लाका ३४, मुगुका ३३, डोल्पाका १५ र अन्य प्रदेशका ४५५ जना रहेको सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य सेवा महाशाखा सुर्खेतले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्