OnlinePana

आज : २०८१ जेठ १४ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
दाना शाहीआश्विन २२, २०७७ सुर्खेत 
३१९ पटक

२२ असोज २०७७ बिहीबार

अहिले मुलुकभरि नै कोरोना भाइरसबाट संक्रमति हुने दर बढिरहेको छ । कर्णालीमा पनि संक्रमण बढ्नै दर उच्च नै छ । दैनिक रुपमा संक्रमित बढ्ने र निको भएर घर फर्कने क्रम निरन्तर चलिरहेको छ ।

सिंगो देशमा कोरोनाबाट संक्रमणमुक्त हुने व्यक्ति ७२ प्रतिशत पुग्दा कर्णाली आठ प्रतिशतले अगाडि छ । कर्णालीमा आजसम्म आइपुग्दा कोरोना भाइरस रोग लागेका ८० प्रतिशत व्यक्तिहरु निको भएर घर फर्किसकेका छन् । प्रदेशका विभिन्न आइसोलेशनबाट आज मात्रै ५१ संक्रमित निको भएर घर फर्केको कर्णाली प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य शिक्षा शाखाका स्वास्थ्य शिक्षा अधिकृत नवराज कँडेलले जानकारी दिनुभयो ।

“आज ५१ व्यक्ति घर फिर्ता भएसँगै कर्णालीमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या तीन हजार २८० पुगेको छ,” शिक्षा अधिकृत कँडेलले भन्नुभयो, “यो कुल कोरोना संक्रमितहरुमा ७२ प्रतिशत हो । आज ६७ मा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसँगै यो प्रदेशमा संक्रमित हुनेको संख्या चार हजार १०४ पुगेको छ ।”

त्यस्तै, यस प्रदेशका विभिन्न आइसोलेशनमा ७१८ संक्रमित रहेको उहाँले बताउनुभयो । आजसम्म देशभरि कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या ५९० पुग्दा कर्णालीमा १० जना (१.६९ प्रतिशत) व्यक्तिको मृत्यु भएको कर्णाली प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालय स्वास्थ्य शिक्षा शाखाले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्