OnlinePana

आज : २०७९ आषाढ १३ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
कोरपाटी संवाददाताजेठ २१, २०७९जुम्ला,
२४९ पटक

जुम्ला,जेठ २१ गते,  जिल्ला समन्वय समिति जुम्लाको निर्वाचन २०७९ जेठ २९ गते हुने भएको छ । मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय जुम्लाका अनुसार जुम्लामा जेठ २९ गते जिसस जुम्लाको निर्वाचन गर्ने बताएको छ ।

मुख्य निर्वाचन अधिकृत तथा जिल्ला न्यायधीस जवाहरप्रसाद सिंहले २९ गते निर्वाचनका लागि २१ गते मतदाता नामावली प्रकाशन गरिनेछ, २४ गते उम्मेदवारी गर्दा गरिने, २७ गते निर्वाचन चिन्ह प्रदान गरिनेछ । उहाँका अनुसार प्रमुख र उपप्रमुख गरि ९ सिटका लागि निर्वाचन हुने भएको छ ।

यसैगरी जिल्ला समन्वय समिति जुम्लाको निर्वाचनमा स्थानीय तहका प्रमुख उपप्रमुख वा अध्यक्ष उपाध्यक्षले मतदान गर्न पाउनेछन् । जुम्लाका ८ वटा स्थानीय तह छन् । यस पटकको निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसले ५ अध्यक्ष सहित २ उपाध्यक्ष र चन्दननाथमा उपप्रमुखको बिजय हाशिल गरेको छ । कांग्रेसले कनकासुन्दरी, हिमा, पातारासी, गोठिचौर र तातोपानी प्रमुख पदमा बिजय हात पारेको छ भने हिमा, कनकासुन्दरी उपाध्यक्ष तथा चन्दननाथमा उपप्रमुख जित हात पारेको छ ।

यस्तै माओवादीले सिँजा र तिलामा अध्यक्ष तथा सिँजा, तिला र तातोपानी र पातारासीमा उपाध्यक्ष हात पारेको छ । यस्तै नेकपा एकिकृत समाजवादीले गोठिचौर गाउँपालिकामा उपाध्यक्ष तथा स्वतन्त्र उम्मेदवार राजुसिँह कठायतले चन्दननाथ नगरपालिकामा नगरप्रमुखमा बिजय हात पार्नु भएको छ । यसरी अहिले जम्मा १६ मतदाता मध्य ८ कांग्रेस, ६ माओवादी, १ समाजवादी र १ स्वतन्त्र उम्मेदवार छन् । यो बर्ष नेपाली कांग्रेसले समन्वय प्रमुख लिने करिब पक्का देखिएको छ । किनकी कांग्रेसलाई बहुमत पुग्न १ मत आवश्यक छ, सो मत, माओवादी, स्वतन्त्र वा समाजवादी कुनै एकले सहयोग गरेमा पुग्नेछ । अहिले नेकपा माओवादी केन्द्रका तर्फबाट लालबहादुर सार्की जिसस प्रमुख र नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट कार्मा बुढा उपप्रमुख नेतृत्वको टिम कार्यरत छ ।

यस्तो छ जिसस जुम्लाको निर्वाचन तालिका

प्रतिकृया दिनुहोस्