OnlinePana

आज : २०८० आश्विन १७ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
बिजय रावत जेठ ३०, २०७७जुम्ला,
२०१० पटक

३० जेठ २०७७ शुक्रबार,
जुम्लाका आठवटै स्थानीय तहमा मुख्यमन्त्री रोजगार कार्यक्रम संचालनमा आएको छ । यहाँको एक नगरपालिका सहित गाउँपालिकामा रु ६४ लाखका दरले रु ५ करोड रकम बेरोजगार तथा कोभिड –१९ बाट प्रभावितलाई रोजगारी सृजनागर्न उद्देश्यले मुख्यमन्त्री रोजगार कार्यक्रम संचालन गरिएको छ ।
कर्णाली प्रदेश सरकार सामाजिक विकास मन्त्रालय अन्तरगत जिल्लाको सामाजिक बिकास कार्यालय र स्थानियतह बिचको समन्वयमा संचालित सो कार्यक्रमले बेरोजगार र कोरोनाले रोजगार गुमाएका ब्यक्तिलाई रोजगार दिने सामाजिक बिकास कार्यालय जुम्लाका प्रमुख बलबिर सुनारले बताउनुभयो ।
जिल्लाको पातारासी गाउपालिका – ७ स्थितमा नबनिर्मित दुर्गादेवि महिला कृषि आलु प्रशोधन भबननिर्माणमा बिहीबारबाट सो कार्यक्रम संचालनमा आएको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत टेकबहादुर बुढ्थापाले बताउनुभयो ।
जारी बन्दाबन्दीले घरखर्च चलाउन गाह्रो भएका र गाउँपालिकाले अति गरिब घरपहिचान गरेका स्थानीयवासीलाई कामसहित रोजगार दिएको गाउँपालिकाको रोजगार शाखाले जनाएको छ ।
यहाँको हिमा गाउँपालिकाका रोजगार संयोजक दिपेन्द्र पौडेलका अनुसार आर्थिक अवस्था कमजोर भएका तथा कोरोना भाइरसको कारणले कामगरेर घरखर्च चलाउने गाह्रो भएकादेखी रोजगारी गुमाएका र रोजगार व्यवस्थापन सूचना प्रणालीमा सूचिकृत भएका एक हजार सात सय ८५ जना बेरोजगार व्यक्तिहरु मध्यबाट प्राथमिकता क्रमका आधारमा तीन सय ३९ जना बेरोजगार व्यक्तिलाई २० दिनेकाम सहित रोजगारी दिएको छ ।
सो कार्यक्रम अन्तरगत गाउँपालिकाको–४ स्थित हिमा आवासिय विद्यालयको भवननिर्माण र घेरवार आयोजना मार्फत रोजगार कार्यक्रममा समावेश गराईएको गाउँपालिका अध्यक्ष रजबहादुर शाहीले बताउनुभयो ।
दुई महिनादेखी लकडाउनहँदा देशमा लाखौको रोजगारी गुमेको समयमा यहाँको हिमा गाउँपालिकाले भने अतिबिपन्नहरुलाई रोजगारीको अवसर प्रदान गरेपछि आफुमा खुसीछाएको सो योजनामा काम गरिरहेको स्थानीयवासी अमृत शाहीले बताउनुभयो ।
रोजगार कार्यक्रमका कामदारहरुले दैनिक रु ६ सय ६० ज्याला प्रदान गरिने गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत टोपबहादुर बुढाले बताउनुभयो ।
सो आयोजनाको कुल बजेटमध्य ७० प्रतिशत रकम कामदारको ज्यालादारी बाफत पाउने छन् भने ३० प्रतिशत रकम आयोजनालाई आबश्यक पर्ने सामाग्री खरिदगर्न सकिने र कामदारले कामगर्दा चोटपटक लाग्नसक्ने स्थितिलाई मध्यनजर गर्दै सुरक्षाकालागि सेफ्टि ईकुमेन्ट ( हेलमेट, पन्जा, जकेट तथा सेफ्टि जुत्ता) पनि आयोजना अवधिभर प्रयोगगर्न लगाउने कार्यालयका सबईन्जिनियर प्रेमबहादुर शाहीले बताउनुभयो ।
जिल्लाको तातोपानी गाउँपालिकालेपनि मुख्यमन्त्री रोजगार कार्यक्रम संचालन गरिसकेको छ । भने तिला,गुठिचौर,कनकासुन्दरी, चन्दननाथ नगरपालिका र सिंजा गाउँपालिकाले आउने महिनाको पहिलो हप्ताबाट कार्यक्रम संचालन गरिने गाउँपालिकाका रोजगार शाखाले जनाएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्